Kursy walut: 1 EUR = 4.63 PLN; 1 USD = 3.99 PLN [więcej...]
Darmowa bramka SMS
Język: polski english

Prześlij znajomemu

Dodaj do schowka

Napisz do firmy

 

Solideal Polska S.A.

Solideal Polska S.A.
Rodzaj działalności: Handel
Zakres działalności: Importer, Exporter, Rynek lokalny
Liczba pracowników: Brak danych
Roczna sprzedaż: Brak danych
Rok założenia: 1996
Kategorie:

Maszyny i urządzenia

Motoryzacja

Kontakt:
Napisz do firmy
Firm Rank: star

Solideal został powołany by zaspakajać potrzeby odnośnie Opon, Felg i Gąsienic Metalowo-Gumowych światowego przemysłu Transportu Wewnętrznego oraz Budowlanego – poprawiamy mobilność w świecie produkcji.

Solideal jest pionowo powiązany (połączony) z obiektami Badawczo – Rozwojowymi umiejscowionymi w Europie i Azji, z produkcją w Europie, Ameryce Północnej i Azji oraz z ponad 100-cioma dystrybutorami i serwisami na świecie.

Grupa Solideal zatrudnia ponad 9000 osób na świecie, w tym ponad 20 osób w Polsce.

Solideal w Polsce

SOLIDEAL POLSKA S.A. jest przedstawicielstwem handlowym belgijskiego producenta opon przemysłowych m.in. marek SOLIDEAL, HAULER, MAGNUM oraz ARMORDILO. Jest generalnym i wyłącznym importerem w/w marek opon przemysłowych w Polsce.

Firma w obecnym kształcie działa w Polsce od 1997 roku. Od początku działalność handlowa rozwijała się w podwarszawskim Sulejówku (przy trasie Warszawa – Terespol), gdzie znajdują się biura i główny magazyn, a w latach od 1999 – 2006 r. mieściła się także siedziba firmy.

Spółka koncentruje się na sprzedaży ogumienia przemysłowego do pojazdów transportu wewnętrznego, a przede wszystkim do wózków widłowych. Dodatkowo w ostatnich latach poszerzyła ofertę o opony i gąsienice metalowo – gumowe do maszyn budowlanych i drogowych oraz felgi do wózków widłowych i maszyn budowlanych. Oferta obecnie obejmuje także opony o zwiększonej nośności i odporności na zużycie z bieżnikami rolniczymi oraz gąsienice gumowe do ciągników rolniczych. Absolutna nowością jest możliwość wypełniania opon pneumatycznych elastomerem, bądź płynnym uszczelniaczem. Proces ten ma wpływ na wyeliminowanie lub zmniejszenie awarii, przestojów maszyn ze względu na uszkodzenia mechaniczne ogumienia.

Na przyszłość władze Spółki planują wprowadzanie do sprzedaży pras hydraulicznych do montażu opon superelastycznych (pełnych) własnego projektu, nad którym obecnie prowadzone są prace.

Spółka aktualnie zatrudnia 24 osoby.

Dane rejestrowe firmy:

* Solideal Polska S.A. z siedzibą w Warszawie,
* adres: ul. Lucjana Rydla 52 A, 01-850 Warszawa,
* adres do korespondencji (Oddział w Sulejówku): ul. Trakt Brzeski 134, 05-070 Sulejówek,
* Sąd Rejestrowy: Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie,
* XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego ul. Barska 28/30, Warszawa
* Numer KRS: 0000036246; REGON: 430889555; NIP: 712-23-24-061,
* EU NIP: PL7122324061
* Kapitał zakładowy: 2 923 800,00 zł, w całości wpłacony.


Świat

Solideal rozpoczął produkcję opon dla transportu wewnętrznego na Sri Lance w 1985 roku. Grupa gwałtownie rozwinęła eksport na wszystkie znaczące rynki światowe, stale budując uznanie (reputację) dla wysokiej jakości opon produkowanych z kauczuku naturalnego.

Aby zbliżyć się do klientów, Grupa Solideal zaczęła rozwijać działalność dystrybucyjną na całym świecie w ciągu następnych 10 lat.

Poza tym w roku 1988 utworzono centrum techniczno-badawcze w Gent w Belgii, zatrudniające na stałe ponad 20 etatowych specjalistów (inżynierów i pracowników naukowo-technicznych) zajmujących się konstruowaniem, wdrażaniem do produkcji oraz testowaniem wszystkich produktów grupy. Centrum to odpowiedzialne jest również za monitorowanie reżimu technologicznego w procesach produkcji, niezbędnego do utrzymywania stałej, bardzo wysokiej jakości ogumienia Solideal, Hauler i Magnum, niezależnie od miejsca ich wytwarzania.

W roku 1991 Solideal rozpoczął produkcję opon pneumatycznych stosowanych do Transportu Wewnętrznego oraz w Budownictwie i szybko zyskał uznanie za doskonałą jakość, odpowiadającą jakości opon superelastycznych. Co rok wprowadza się kilka nowych produktów. Dziś Grupa produkuje i dystrybuuje ogumienie do większości sprzętu budowlanego, włącznie z oponami do ładowarek kołowych.

W celu uzupełnienia oferty ogumienia dla Transportu Wewnętrznego rozpoczęto produkcję felg. Pierwsze felgi przemysłowe zostały wyprodukowane na Sri Lance w 1994 roku, stając się ofertą wartości dodanej dla przemysłu Transportu Wewnętrznego.

Gąsienice Gumowe zostały ważnym elementem Grupy Solideal w roku 1995. Od tamtej pory kładzie się szczególny nacisk na zaawansowanie techniczne oraz przewagę technologiczną. Takie podejście jest kontynuowane dlategoi Solideal wiedzie prym w branży w zakresie kilku ważnych, opatentowanych rozwiązań, np. redukujących wibrację pojazdów.

Od 1996 roku po dzień dzisiejszy Solideal kontynuuje zaangażowanie w niszach przemysłu Transportu Wewnętrznego i Maszyn Budowlanych. Poprzez własny rozwój, jak również poprzez kupowanie firm lub technologii Grupa Solideal stała się ważnym graczem w tym biznesie. Firma będzie dalej podążać w wyznaczonym kierunku równoważąc wzrost z odpowiedzialnością wobec wszystkich osób zaangażowanych.
     
 

Dane teleadresowe

Ulica:Trakt Brzeski 35
Miasto:Warszawa
Kod pocztowy:05-077
Region:mazowieckie
Kraj:Polska
Telefon: +48 22 7833590
Faks: +48 22 7833582

Internet

Strona WWW:www.solideal.pl
Prezentacja:www.solideal.maxtrader.pl

Osoba kontaktowa

Imię i Nazwisko: Beata Warzywoda
Telefon stacjonarny: +48 22 7833589
Telefon komórkowy: +48 608687081
Napisz do firmy

 
     Jak prawie wszystkie strony internetowe również i nasza korzysta z plików cookie. Zapoznaj się z regulaminem, aby dowiedzieć się więcej. Akceptuję